Novinky

Odborníci sdíleli novinky v konstruování

 

Letošní téma semináře neslo název „Aktuální témata a trendy v konstruování“. Program byl zaměřen na sdílení zkušeností z konkrétních vývojových projektů, inspirativní postupy, zajímavá technická řešení a odhady dalšího vývoje oboru.

První sadu prezentací zahájil Martin Hau ze společnosti Škoda Auto, který poodhalil něco z vývoje nové Škody Superb, ukázal rozdíly modulové a platformové strategie během vývoje karosérie vozu. Následoval Radomír Smolka se svým vyprávěním o resuscitaci Tatry z klinické smrti. S posledními novinkami společnosti Zetor se pochlubil David Kollhammer. Kromě nové modelové řady Crystal představil i žhavou studii velkého traktoru, kterou do slušivého kabátu odělo proslulé studio Pininfarina.

V odpoledním bloku přednášek vystoupil Vladimír Losert ze společnosti DYTRON a referoval o zavádění CAD metodiky u jednoho z globálních automobilových dodavatelů, společnosti Varroc Lighting Systems. Podle Vladimíra Loserta by firmy dokázaly nasazením a správným používáním CAD metodiky zkrátit konstrukční časy až o 50%.

Seminář byl obohacen o exponáty karoserie a vozu Škoda Superb, studentské formule, vozidla TATRA 6×6, mini modelu EDAG Cocoon a produkty 3D tisku.