Novinky

Dytron Experience fórum v Poděbradech

 

Přednáška – CATIA V6 je za dveřmi – V této ukázce jsme navázali na představení rozdílů mezi CATIA V5 a CATIA V6 z Technických dní 2012. Zde jsme hovořili o přidaných hodnotách moderního a technologicky nového řešení V6 ve srovnání s dnešním standardem, založeném zejména na CAD systému CATIA V5. Nyní jsme vybrané funkcionality platformy V6 a jejich přínosy předváděli naživo.

Přednáška – ENOVIA V6 – APQP pod kontrolou – Přednášející předvedl řešení přinášející odpověď na jeden z nejpalčivějších problémů dodavatelských firem současnosti, konkrétně jak řídit a respektovat mezinárodní pravidla a normy při podpoře plánování a kontrole kvality podle APQP (Advanced product quality planning) založeného na mezinárodním standardu AIAG (Automotive Industry Action Group). Představili jsme unikátní řešení na bázi ENOVIA V6, které v sobě integruje projektové řízení na základě vzorových projektů a projektových úkolů, možnost plánování vývojových zdrojů projektu, správu veškeré konstrukční dokumentace včetně CAD a kusovníků a také jak lze úspěšně řídit procesy změnového řízení.

Přednáška – Spolupráce CATIA V5 <-> CATIA V6 – funguje to – O téhle unikátní datové spolupráci jsme také hovořili teoreticky již loni, letos jsme předvedli scénář výměny dat naživo: Vznik koncepce v systému CATIA V6, poté přesun potřebných dat do CATIA V5 včetně modelovací historie, v CATIA V5 dokončení modelu a opětovné načtení modifikovaných dat v CATIA V6.

Přednáška – EXALEAD – Najít, pochopit, využít – Vlastnosti aplikací z rodiny EXALEAD nabízí velmi zajímavé téma pro všechny. Každý z nás dnes může něco hledat, všichni potřebují vyhledané data vyfiltrovat a vyčíst z nich informace, najít vazby a informace zpracovávat. Představme si například, že kompetentní osobu ve firmě bude zajímat, kolik proběhlo ve společnosti za jeden kalendářní rok změnových řízení, na kterých typech součástí je změnové řízení nejčetnější a kolik peněz tato změnová řízení firmu stojí, případně identifikovat osobu, která změnová řízení často způsobuje. Tohle všechno EXALEAD umí říci – pokud je napojíte na správné zdroje a kladete vhodné dotazy.